KOMAŞ A.Ş. bir TÜRKİYE DİYANET VAKFI kuruluşudur.
Haberler

Hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol koşullarının tespiti için Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan denetim sonucunda okulumuz covid-19’a karşı aldığı önlemlerle “TSE Okulum Temiz Belgesi” ile belgelendirildi. 

Milli Eğitim Bakanlığı ile TSE arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü" kapsamında, hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla yürürlüğe giren "Okulum Temiz" belgelendirme programı kapsamında okulumuzda mart ayından bu yana Covid-19’a karşı alınan tedbirler tescillendi. 

Kampüs Müdür Vekilimiz Hasan Tay, tüm çalışanların, öğrencilerin daha hijyenik, daha güvenli ve sağlıklı koşullarda eğitimlerini sürdürmeleri için çalıştıklarını belirterek, “Öğrencilerimizin okul kapısından girdikleri andan itibaren sınıflar, koridorlar, yemekhane ve kütüphane gibi ortak alanlarda nasıl davranacaklarını, nerelerde oturacaklarını, çalışanlarımızın ve öğretmenlerimizin alacakları önlemleri ve tedbirleri gereken prosedür ve standartlarda, TSE’nin belirlediği kılavuza uygun olarak hazırladık.” dedi. Tüm beklentilerinin salgının bir an önce sona ermesi ve öğrencilerin okullarıyla buluşması olduğunu dile getiren Tay, sağlıklı ve hijyenik bir okul olduğumuzu belgelendirmek bizleri gururlandırıyor.” diye konuştu. 

 

OKULUM TEMİZ BELGESİ NEDİR?

 

"Okulum Temiz" belgelendirme programında başvuru öncesinde okullar tarafından "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu" içerisinde belirtilen tüm faaliyetlerin, eylem planlarının, talimatların, eğitimlerin vb. işlemlerin tam olarak yerine getirilmesi, soru listesinde belirtilen şartları tamamlayarak belge için başvuru yapılabilir. Başvuru sonrasında, Milli Eğitim Bakanlığı ve TSE işbirliğinde oluşturulan eğitim programları ile yetkilendirilen tetkik görevlileri tarafından bu okullar yerinde denetlenip kontrol ve belgelendirmesi yapılır.

 

HABERLER ve ETKİNLİKLERİMİZDEN HABERDAR OLUN...